Alles over agaporniden

Een agapornis kopen, wat kost het?

Alles over een agapornis kopen

Een agapornis kopen

jonge agapornis kopenWil jij graag een agapornis kopen? Denk dan altijd goed na over als je de tijd, plaats en geld ervoor hebt.

Ben je jonger dan 16 of woon je nog bij je ouders? Overleg dan altijd eerst met je ouders/voogd voor je een agapornis kopen gaat. Dierenwinkels mogen geen dieren verkopen aan jongeren onder de 16 jaar, ga dus onder deze leeftijd ook niet alleen heen.

Als je nog erg jong bent vergeet dan niet om met je ouders te bespreken als je bij geldnood financieel gesteund kan worden, een backup plan is altijd handig om te hebben wanneer je een agapornis kopen gaat. Zelfs wanneer het momenteel niet tot de mogelijkheden hoort dat je binnenkort financieel problemen krijgt.

Agapornis kopen en de maandelijkse kosten

Een agapornis kopen is natuurlijk een hele verantwoordelijkheid, de maandelijkse kosten die je kwijt bent aan een agapornis is afhankelijk van de grootte van de zakken voer die jij aanschaft. Zelf sla ik het liefst groot in en koop ik eens in de zoveel maanden een grote zak zaadmengsel van 20kg. Zo ben je voor een 1kg zak zaadmengsel van een bekender merk soms rond de €4,50 kwijt. Terwijl een zak van 20kg rond de €22 kost, door groter in te kopen bespaar je dus gigantisch veel en dat vooral op de lange termijn.

(€4,50 x 20 = €90 voor een zak van 20kg. Terwijl €22 : 20 = €1,10 voor 1kg) Je bespaart dus €3,40 per kg!! Deze prijzen zijn gebaseerd op de prijzen van een lokale agapornis kopen trosgierstdierenwinkel in mijn buurt.)

Grit kan je ook in grotere hoeveelheden aanschaffen, deze zakken zijn vaak merkloos en kosten €4 per 3kg, grit heeft een houdbaarheidsdatum van ruim een jaar, gezien een agapornis hier niet super veel gebruik van maakt kan je een ruime tijd vooruit met deze zak.

Een zak houtsnippers is vaak ook goedkoop te krijgen, als je van plan bent om schelpenzand voor jouw agapornis te gebruiken ben je vaak net iets duurder uit. Voor het inslaan van bodembedekking geldt hetzelfde als bij het voer, door direct een grotere zak aan te schaffen voor jou dwergpapegaai ben je vaak goedkoper uit, het scheelt bij bodembedekking alleen niet zoveel als bij het voer.

Eivoer kan je vaak i.v.m. de houdbaarheidsdatum het liefst wel kleiner inkopen, hier ben je rond de €8 per maand aan kwijt, verder ong één a twee sepia per maand €2 en een zak trosgierst €7. Zet dus zo een €20 per maand op zij voor het onderhoudt van jou vogel, wat je niet uitgeeft kan je in een spaarpotje doen om daarvan vervolgens weer een grote zak voer en beukensnippers van de halen voor jou agapornis.

Ga jij een agapornis kopen en wil je alvast alles in huis hebben? ga dan naar deze pagina.

Huisvestiging Agapornis

Wanneer je een dwergpapegaai besluit te nemen bekijk dan voor je een agapornis kopen gaat goed waar je de kooi gaat plaatsen, afhankelijk van de grote van de kooi die jij wilt nemen is het handig om van te voren alvast genoeg plek vrij te maken.

Overweeg bij het beslissen van de locatie en voordat je een agapornis kopen gaat als je de agapornis vaak los kan laten in deze ruimte of niet, zo is de keuken een minder ideale plek dan bijvoorbeeld je slaap of woonkamer.

Indien er jongeren kinderen in huis zijn zoek dag een iets hogere plek op om de kooi neer te zetten, een agapornis kan namelijk soms net zoals mensen wel wat kribbig zijagapornis kopen violetn, dit betekend niet dat ze meteen gaan bijten maar indien ze dit wel doen is het fijn als je de veiligheid van al jouw gezinsleden bewaakt en er geen vinger in de dwergpapegaai kooi gestoken kan worden.

Tijdsbesteding agapornis

Als je één agapornis kopen gaat dan moet je je goed realiseren dat je voldoende tijd vrij moet hebben om met jou dwergpapegaai door te brengen.

Mocht je gedurende de dag geen uren vrij hebben probeer je aandacht dan over de dag te verdelen, zo heeft een agapornis meer aan bijvoorbeeld 6x 10 minuten spelen dan 1x 60 minuten spelen, het is aangeraden om zoveel mogelijk tijd met jou vogeltje door te brengen als jij mogelijk kan maken.

Vind je het moeilijk om deze tijd in te plannen betrek je agapornis dan in dagelijkse activiteiten, neem hem/haar bijvoorbeeld mee als je gaat douchen, laat je dwergpapegaai uit de kooi tijdens het maken van je huiswerk of kijk tv terwijl je vogeltje lekker rondvliegt.

Tijdgebrek

agapornisMerk je dat je toch in tijdsnood komt vraag dan aan gezinsleden als hun tijd kunnen besteden met jouw agapornis en zet hem/haar in een omgeving weer veel mensen komen die met haar communiceren. Indien dit geen optie is dan kan het handig zijn om een tweede agapornis aan te schaffen, tips en tricks over het aanschaffen van een tweede agapornis kan je lezen op de pagina die daarvoor bestemd is.

 

 

 

 

Op zoek naar Agapornis kwekers of dierenwinkels? Bekijk dan deze pagina.

 

 



5 Responses to Een agapornis kopen, wat kost het?

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *